Lietuvos futbolininkai buriasi į profesinę sąjungą – pranešimas

 Buvę ir esami Lietuvos futbolininkai buriasi į profesinę sąjungą. Pristatyta naujoji organizacija sieks atstovauti žaidėjų interesus, prisidėti prie jų švietimo bei tarpininkauti teikiant įvairias paslaugas.

Trečiadienį vykusiame Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos (LFŽS) pristatyme dalyvavo vienas jos įkūrėjų, organizacijos pirmininkas, praeityje žinomas futbolininkas Robertas Tautkus, garsus žaidėjas ir treneris Valdas Ivanauskas, teisininku dirbantis buvęs žaidėjas Aivaras Laurišas ir „Trakų“ klubo gynėjas, ilgametis Lietuvos rinktinės narys Arūnas Klimavičius.

Pasak R. Tautkaus, mintis apie futbolininkų profsąjungą brendo ne vienerius metus, o įgyvendinti šią idėją paskatino visame pasaulyje aktyvėjantis judėjimas už žaidėjų teises.

Apie 65 tūkstančius futbolininkų narių turinti FIFPro organizacija vienija 58 nacionalines asociacijas. Tarp jų yra daugelis Europos valstybių, tačiau Baltijos šalyse tokia sąjunga bus pirmoji.

„Įsikūrėme praėjusių metų lapkritį, o aktyvesnę veiklą pradėjome nuo liepos mėnesio. Jau esame pripažinti futbolo federacijoje ir klubų asociacijoje, tačiau tai tik pradžia. Norime gauti tarptautinį pripažinimą tapti FIFPro nariu. Sieksime būti atstovaujami LFF struktūroje ir klubų valdyboje. Pagrindiniai mūsų uždaviniai – narių švietimas, medicinos, draudimo ir teisės atstovavimo paslaugos, taip pat padėti baigusiems karjerą žaidėjams integruotis į visuomenę“, - sakė R. Tautkus.

Keliolika metų užsienyje rungtyniavęs V. Ivanauskas sveikino LFŽS susikūrimą ir pasidalino pavyzdžiu kaip žaidėjų teisės atstovaujamos Vokietijoje, kur jam teko ne vienerius metus rungtyniauti.

„Ši iniciatyva tikrai sveikintina, nes tai svarbi tema ne tik esantiems žaidėjams, bet ir tiems, kurie jau baigė karjerą. Esu susidūręs su žaidėjų sąjunga Vokietijoje (VDV). Ji buvo įkurta vieno žaidėjo, kuris baigė karjerą ir turėjo problemų su buvusiu klubu. Pradžia buvo sunki, bet palaipsniui ši organizacija išsivystė į labai rimtą darinį. Be abejo, lygintis su vokišku futbolu negalime, tačiau tai mums turėtų būti siektinas pavyzdys. Jos veikla labai įvairi – nuo draudimo pagalbos žaidėjams iki treniruočių stovyklų tiems, kurie neturi klubų“ , - pasakojo V. Ivanauskas.

Prie LFŽS veiklos prisidės teisininko paslaugas teikiantis Aivaras Laurišas, kuris per savo futbolininko karjerą žaidė FBK „Kauno“, Klaipėdos „Atlanto“ ekipose, atstovavo Lietuvos rinktinėms.

„Pačiam teko ragauti futbolininko duonos ir susidurti tiek su traumomis, tiek su sportinių sutarčių nevykdymo problemomis. Mūsų tikslas, kad būdami sąjungos nariais futbolininkai galėtų gauti teisines konsultacijas ir pagalbą, kad žinotų, kokias teises turi. Norime bendradarbiaujant su LFF koreguoti drausmines ir kitas taisykles, sukurti tam tikrą pagalbos fondą žaidėjams, yra ir kitų planų“, - dėstė A. Laurišas.

Apie savo teisių gynybą gerai žino patyręs gynėjas Arūnas Klimavičius. Prieš šešerius metus jis tapo pirmuoju Rusijos „Premier“ lygos žaidėju, kuris kreipėsi į Sporto arbitražo teismą (CAS) Lozanoje.

„Džiugu, kad atsirado sąjunga, kuri gins žaidėjų interesus. Norėčiau, kad Lietuvoje jos būtų ginamos labiau. Kartais pasitaiko, kad žaidėjams prireikia profesionalos pagalbos norint spręsti ginčą su klubu. Su tuo teko susidurti Kazachstane ir Rusijoje. Byla Kazachstane buvo paprastesnė, o Rusijoje teko nueiti iki CAS. Abi bylos baigėsi mano naudai. Nemanau, kad be žaidėjų sąjungų pagalbos būtų pasiektas toks rezultatas“ ,- patirtimi dalijosi A. Klimavičius.

Kol kas LFŽS vienija daugiausiai žinomus ar buvusius rinktinių žaidėjus – pirmieji prisijungė Fedoras Černychas ir Saulius Mikoliūnas – tačiau tikimasi jų ratą plėsti ir sukviesti visus norinčius.

Artimiausiuose Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos (LFŽS) planuose – šviečiamosios paskaitos ir diskusijos, derybos su medicinos ir draudimo bendrovėmis dėl paslaugų suteikimo.

Vilnius, rugsėjo 29 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode