Procentai
RETRO

Minint Tarptautinę mokytojų dieną bus apdovanoti Metų mokytojai

metuMinint Tarptautinę mokytojų dieną Kauno Lietuvos švietimo muziejuje ketvirtadienį bus apdovanoti Metų mokytojai, įteikta Meilės Lukšienės ir Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijos.

Metų mokytojo premijos šiemet bus įteiktos šiems pedagogams: Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytojai ekspertei Snieguolei Bagočienei, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojai metodininkei Ritai Česonienei, Akmenės rajono Ventos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Elenai Čiobienei, Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojui ekspertui Nerijui Vaišvilui, Molėtų gimnazijos muzikos mokytojai metodininkei Rūtai Vekerotienei ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytojai ekspertei, Maisto technologijų ir prekybos skyriaus vedėjai Rasai Virginijai Venterienei.

Apdovanojimus įteiks švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos Metų mokytojo premijos tikslas – įvertinti mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos kūrybinei iniciatyvai. Premija skiriama mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų nuopelnus profesinėje veikloje.

Meilės Lukšienės premija bus įteikta Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos geografijos, gamtos ir žmogaus dalykų mokytojai Ligitai Urbonienei.

Ši premija skiriama už sėkmingą pedagoginės veiklos startą, demokratiškumo, humaniškumo, kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premijos laureatas įsipareigoja tęsti ir plėtoti žymios pedagogės M. Lukšienės idėjas. 

Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija bus įteikta Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto Filologijos instituto Baltistikos centro profesoriui Ihoriui Koroliovui. 

Kartu su Vytauto Didžiojo universitetu I. Koroliovas dalyvavo steigiant Baltistikos centrą Kyjivo universitete, šiuo metu jam vadovauja. Jis taip pat yra bakalauro studijų programos „Lenkų kalba ir literatūra, anglų ir lietuvių kalbos“ kūrėjas.

Su kolegomis iš Lietuvių kalbos instituto ir Ukrainos I. Koroliovas parengė pirmą ir kol kas vienintelį Lietuvos ir Ukrainos leksikografijos istorijoje dvikalbį ukrainiečių ir lietuvių kalbų žodyną, Ukrainiečių-anglų-lietuvių-lenkų-graikų-lotynų kalbotyros terminologijos žodyną. Šiuo metu profesorius nuotoliniu būdu VDU Švietimo akademijoje karo pabėgėlius iš Ukrainos moko lietuvių kalbos.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode