Karaliaus Mindaugo taurę iškovojo Vilniaus „Rytas“

Dramatiškame „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finale Vilniaus „Rytas“ rezultatu 70:67 (13:11, 17:24, 13:16, 27:16) įveikė Kauno „Žalgirį“ ir po trijų metų pertraukos susigrąžino trofėjų.

„Žalgiris“ beveik visas rungtynes buvo žingsneliu priekyje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje turėjo rekordinę persvarą (43:52). Bet „Rytas“ fantastiškai sužaidė paskutines mačo minutes.

Rokas Stipčevičius likus žaisti tris minutes pataikė du tolimus metimus iš eilės ir sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimumo – 61:62.

Priešpaskutinę minutę rezultatą persvėrė D.J. Seeley, o netrukus itin svarbų tritaškį smeigė Eimantas Bendžius – 66:62.

Po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės tritaškį pataikė ir Artūras Milaknis (65:66), bet R.Stipčevičius atsakė dvitaškiu (68:65).

„Žalgiris“ dar turėjo šansą išsigelbėti. Likus 5,9 sek. Leo Westermannas išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, bet paskutinio baudos metimo nerealizavo. Chrisas Krameris baudų metimais įtvirtino „Ryto“ pergalę.

Finale 14 taškų pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Arciomas Parachouskis, „Ryto“ vidurio puolėjas, buvo pripažintas naudingiausiu KMT finalo ketverto žaidėju.

„Žalgiris“ gynė titulą, o „Rytas“ KMT trofėjų buvo iškovojęs 2016 metais.

„Žalgiris“ į šį KMT finalą iškopė 89:58 sutriuškinęs Panevėžio „Lietkabelį“, o „Rytas“ pusfinalyje 86:72 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15 (6 atk. kam., 6 kld.), Arciomas Parachouskis 14 (11 atk. kam., 21 n.b.), Rokas Stipčevičius 13, D.J. Seeley 11, Arnas Butkevičius 10.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Leo Westermannas (5 rez. perd.) ir Aaronas White‘as (6 atk. kam.) po 11, Artūras Milaknis 10, Paulius Jankūnas 8.