Pirmas pralaimėjimas – Lietuvos rinktinė dramatiškai krito Italijoje

Po aštuonių pergalių iš eilės Lietuvos krepšinio rinktinė pajuto pralaimėjimo kartėlį. Dainiaus Adomaičio vadovaujama nacionalinė komanda Brešoje 65:70 (24:20, 11:22, 18:11, 12:17) krito prieš Italijos rinktinę ir patyrė pirmą nesėkmę pasaulio čempionato atrankoje. Vietą pasaulio pirmenybėse Kinijoje jau turinti Lietuvos rinktinė prie jos priartėti leido ir italams.

Italijos rinktinės trenerio sūnus Brianas Sacchetti smeigė lemiamą tritaškį, likus žaisti 30 sekundžių ir užtikrino Italijos rinktinės pergalę. Lietuviai dar bandė išsigelbėti, kai tritaškį smeigė kapitonas M.Kalnietis, bet tai nieko nepakeitė.

Įtemptose rungtynėse nei viena komanda neturėjo dviženklio pranašumo. Prieš didžiąją pertrauką italai susikrovė didžiausią, 7 taškų persvarą 42:35, tačiau trečiajame kėlinyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pavijo varžovus. Prie to labiausiai prisidėjo per kėlinį 8 taškus surinkęs Jonas Mačiulis.

Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo lygus 53:53. Tačiau lemiamame kėlinyje lietuviai net penkias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir galiausiai pralaimėjo ketvirtį 12:17.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo M.Kalnietis, kuris pelnė 15 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. J.Mačiulis pridėjo dvigubą dublį – 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Solidžiai rinktinėje debiutavo Martinas Gebenas, kuris trečiajame kėlinyje dėjimu su pražanga išlygino rezultatą 49:49. Iš viso jis žaidė 15 minučių ir apsiribojo 3 taškais.

Kitas pirmą kartą į rinktinę patekęs debiutantas Gytis Masiulis savo šanso nesulaukė ir liko ant atsarginių suolo.

Lietuvos rinktinė jau užsitikrino vietą pasaulio čempionate, bet dar turi priežastį siekti pergalių – jos pagerintų lietuvių pozicijas prieš burtus kitų metų pasaulio čempionatui.

Italijos rinktinei yra būtina pergalė prieš Lenkiją, kad užsitikrintų vietą čempionate Kinijoje.

Lietuvos rinktinė pralaimėjo italams pirmą kartą po penkių pergalių iš eilės.

Sekmadienį Vilniuje Lietuvos krepšinio rinktinė susitiks su Kroatijos rinktine, kuri 74:69 nugalėjo Vengriją.

Italija: A.Abassas 13, A.Polonara 11.

Lietuva: M.Kalnietis 15, J.Mačiulis 10, R.Seibutis 9, R.Giedraitis ir M.Echodas po 6, E.Bendžius 5, E.Želionis 4, M.Girdžiūnas ir M.Gebenas po 3, A.Juškevičius ir A.Butkevičius po 2.