Lietuvos sporto „Fair Play“ apdovanojimuose – šešios nominacijos

 

Minėdamas 25 metų jubiliejų, Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas plečia apdovanojimus. Lapkričio pabaigoje Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete bus pagerbti šešių nominacijų laureatai, „Fair Play“ vertybių puoselėtojai:„Metų kilnus poelgis“, „Jaunojo sportininko arba jaunimo komandos kilnus poelgis“, „Pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“, „Fair Play organizacija“ ir „Už viso gyvenimo nuopelnus“.

Iki šiol, t.y. per 25-erius Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto gyvavimo metus, pagrindiniu prizu buvo apdovanoti 18 asmenų. Šiais metais nutarta apdovanojimus išskaidyti į nominacijas ir taip aprėpti kuo daugiau kilnių Lietuvos sporto asmenybių.

„Norime atkreipti dėmesį į kilnaus elgesio apraiškas Lietuvos sporte. Apie jas kalbame retai arba išvis pamirštame, o taip neturėtų būti. Apie tai reikia kalbėti. Kilnūs poelgiai sporte turi būti žinomi. Suprantame, kad kilniai elgiasi sąžiningi, kuklūs, dėmesio netrokštantys, dažniausiai savo laiko mėgstamai veiklai neskaičiuojantys, gal net be atlygio dirbantys ir kitiems padedantys žmonės. Suraskime juos, parodykime jų pavyzdžius vieni kitiems, tai irgi yra kilnu. Juk geri darbai įkvepia gerus darbus“, - apie prasidėjusį projektą kalba Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Nuo šiandien pradedame aktyvią kilnaus elgesio sporte situacijų, asmenų, įmonių ir projektų paiešką. Ji truks tris savaites, per jas tikimės surasti tuos, kurie už savo iniciatyvas, darbus, veiklas ar poelgius 2018 metais yra verti Fair Play apdovanojimų,“ - sako Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Marius Paškevičius.

Informaciją apie kilnų elgesį Lietuvos sporte, apie asmenis bei organizacijas, vertas šių apdovanojimų, iki šių metų lapkričio 17 dienos registruokite paspaudę ČIA.

Kam ir už ką skirtos 2018 metų Fair Play apdovanojimų nominacijos?

„Metų kilnus poelgis“ –už sportininko, trenerio ar kito sporto srities atstovo kilnų ir sąžiningą momentinį poelgį, pavyzdžiui, pagalba į bėdą patekusiam varžovui, teisėjo informavimą apie klaidą savo nenaudai varžybų metu ir pan.

„Jaunojo sportininko arba jaunimo komandos kilnus poelgis“ – už sąžiningą, garbingą ar kilnų poelgį varžybose, treniruotėje ar kitoje su sportu susijusioje situacijoje. Pavyzdžiui, už pagalbą susižeidusiam varžovui, už pagalbą sulūžus sporto įrankiui, už sirgalių sudrausminimą, žaidėjų skaičiaus aikštėje suvienodinimą varžovams dėl pražangų ar kitų priežasčių netekus komandos nario ir t.t.

„Pavyzdys bendraamžiams“ – už sportininko ar komandos pavyzdį savo elgesiu bendraamžiams, bendruomenei, visuomenei. Pavyzdžiui, savanoriavimas, pagalba integruojant neįgaliuosius, žmogaus su negalia pavyzdys įgaliesiems siekiant tikslų ir t.t. Kandidatais į šią nominaciją gali tapti visi, kurie motyvuoja draugus siekti tikslų, yra sąžiningi, garbingai elgiasi aikštelėje ir už jos ribų, laikosi taisyklių ir įkvepia kitus elgtis kilniai.

„Fair Play projektas“ – už žmonių integraciją, vienijimą pasitelkiant sportą, už ribų ir stereotipų naikinimą, už visuomenės nuomonės keitimą, už socialinių iššūkių ir problemų sprendimą pasitelkiant sportą ir sporto vertybes.

„Fair Play organizacija“ - už visuomenės ugdymą, olimpinių principų laikymąsi, vertybių sklaidą ar tiesiog pagalbą, neatlygintiną paramą sportininkams ir kitoms sporto organizacijoms.

„Už viso gyvenimo nuopelnus“– nominacija, kurios pavadinimas kalba pats už save. Į ją pretenduoja šviesuoliai, visą gyvenimą esantys pavyzdžiu kitiems, bendruomenių ar visuomenės vedliai, savo darbais rodantys kryptį kitiems, atsidavę savo idėjoms ir darbams.

Vilnius, spalio 31 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode