Valdas Dopolskas Europos čempionato maratone užėmė 20-ą vietą

Paskutinę Europos lengvosios atletikos čempionato Berlyne dieną startavo maratonininkai.

Milda Eimontė moterų maratone finišavo per 2 val. 38 min. 58 sek. ir užėmė 27-ą vietą.

Vaida Žūsinaitė tenkinosi 43-ia vieta (2 val. 50 min. ir 49 sek. ).

Auksą iškovojo Baltarusijos bėgikė Volha Mazuronak, distanciją įveikusi per 2 val. 26 min. ir 22 sek.

Likus keliems šimtams metrų ji atitrūko nuo prancūzės Clemence Calvin (2 val. 26 min. ir 28 sek.), kuriai atiteko sidabras.

Bronzą iškovojo Čekijos rekordą pagerinusi Eva Vrabcova-Nyvltova (2 val. 26 min. ir 31 sek.).

Vyrų maratone iš lietuvių geriausiai pasirodė Valdas Dopolskas, finišavęs 20-oje vietoje. Jo laikas – 2 val. 18 min. ir 12 sek.

V.Dopolskas puikiai bėgo distancijos pabaigoje. Įpusėjus distancijai jis buvo 42-oje vietoje, o likus kiek daugiau nei 10 km – 32-as, tačiau po to tik gerino savo poziciją.

Remigijus Kančys užėmė 26-ą (2 val. 18 min. ir 59 sek.), Ignas Brasevičius – 40-ą (2 val. 20 min. ir 20 sek.), Mindaugas Viršilas – 55-ą vietą (2 val. 27 min. ir 47 sek.).

Europos čempionu tapo belgas Koenas Naertas (2 val. 9 min. ir 51 sek.), pagerinęs net 24 metų senumo Europos čempionatų rekordą. Jis taip pat pasiekė asmeninį karjeros rekordą.

Ankstesnis žemyno pirmenybių rekordas nuo 1994 m. priklausė ispanui Martinui Fizui (2 val. 10 min. ir 31 sek.).

Sidabrą Berlyne iškovojo Tadesse'as Abrahamas iš Šveicarijos (2 val. 11 min. ir 24 sek.), bronzą – italas Yassine'as Rachikas (2 val. 12 min. ir 09 sek.).

Komandinėje įskaitoje, kur sumuojami trijų geriausių šalies sportininkų rezultatai, Lietuvos vyrų rinktinė užėmė 9-ą vietą (6 val. 57 min. ir 09 sek.). Čia nugalėjo Italijos rinktinė (6 val. 40 min. ir 48 sek.).