Kauno „Žalgiris“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę

„Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro čempione tapo Kauno „Žalgirio“ komanda, finale 84:63 (18:10, 16:23, 28:17, 16:10) nugalėjusi Panevėžio „Lietkabelį“.

Nervingose, kietos fizinės kovos nestokojusiose rungtynėse „Žalgiris“ savo pranašumą įrodė tik po didžiosios pertraukos. Dar pirmajame kėlinyje kauniečiai buvo įgiję 8 taškų pranašumą (18:10), tačiau „Lietkabelis“ pasivijo ir ilsėtis komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant vos vienu tašku (34:33).

Trečiajame ketvirtyje kauniečių pranašumas pasiekė 14 taškų (55:41), tačiau „Lietkabelis“ ir vėl sugebėjo sugrįžti į rungtynes – 56:50. Vis dėlto ketvirtajame kėlinuke panevėžiečiams jėgų galiausiai pritrūko.

„Žalgiriui“ antroje rungtynių pusėje kur kas geriau ėmė kristi tritaškiai, o „Lietkabelį“ ėmė retinti pražangos. Penktąsias gavo Simas Galdikas ir Žygimantas Skučas, susižeidęs kurį laiką nežaidė Donatas Tarolis. Du iš eilės Artūro Milaknio tritaškiai ketvirtojo kėlinio viduryje sukrovė „Žalgiriui“ pergalingą pranašumą – 78:60.

„Svarbiausia buvo laikytis plano, kovoti, nepasiduoti emocijoms. Manau, vyrai po pertraukos tą ir padarė. Be to, pradėjome pataikyti. Kai tritaškius pataikai, krepšinis tampa lengvesnis“, – iškart po mačo sakė „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

„Žalgiris“: K.Pangosas (3/8 trit., 7 rez. Perd.) ir B.Motumas po 14, L.Westermannas 12, E.Ulanovas (6 atk. kam.) ir P.Jankūnas (6 atk. kam.) po 10, A.Kavaliauskas ir A.Milaknis po 8.

„Lietkabelis“: S.Galdikas (5/7 dvit., 5 kld.) ir B.Madgenas po 11, K.Lavrinovičius ir D.Tarolis po 9, D.Lavrinovičius 7, L.Williamsas ir Ž.Janavičius po 6.