Per sausį Lietuvoje kilo 752 gaisrai, maždaug trečdalis jų kilo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atkreipti dėmesį į pagrindines gaisrų priežastis bei skaudžias jų pasekmes ir atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, saugiai naudotis šildymo įrenginiais, nepalikti be priežiūros besikūrenančių krosnių, o pastebėjus gaisrą, nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Neatsargus žmonių elgesys su ugnimi nulėmė daugiau nei 13 proc. gaisrų, pašalinis ugnies šaltinis – beveik 12 proc., elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai beveik 8 proc., transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai – 7,5 proc., savaiminis medžiagų užsidegimas – 2,5 proc., neatsargus rūkymas – 1,6 proc..
Be to, užregistruota 16 padegimų (2,1 proc.), o 71 gaisro (9,4 proc.) priežastys dar tiriamos, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Sausį gaisruose žuvo 11 žmonių, dar du žmonės žuvo vasarį.
Miestuose žuvo 3 žmonės, o miesteliuose bei kaimo vietovėse – 8. Po du gyventojus žuvo antradienį, penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, tragiškiausias buvo paskutinis mėnesio dešimtadienis – žuvo 5 žmonės (nuo 25-os iki 29-os dienos gaisrai pasiglemžė po vieną žmogaus gyvybę).
Sausį gaisruose žuvo 9 vyrai, o 2-jų žmonių tapatybės nenustatytos. Žuvusių žmonių amžiaus vidurkis – 57 metai.
Po 2 gyventojus žuvo dėl neatsargaus rūkymo bei dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, po 1 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi ir dėl pašalinio ugnies šaltinio. Dar 5 žmonių žūties priežastys tikslinamos, skelbia ugniagesiai.
Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 9 gyventojus, 39 pastatus, 15 transporto priemonių, 22 gyvūnus.
Daugiausia gaisrų sausio mėnesį kilo gyvenamosios paskirties pastatuose – 375, t. y. 50 proc. visų gaisrų, o juose žuvo 7 gyventojai.
Palyginti su pernykščiu sausiu, gaisrų čia sumažėjo 7 proc. Mažiau gaisrų kilo dėl užsidegusių suodžių individualiųjų gyvenamųjų namų dūmtraukiuose.
Be to, 71 kartą liepsnojo pagalbinio ūkio paskirties pastatai (9,4 proc. visų gaisrų), 82 kartus degė transporto priemonės (10,9 proc.), 16 gaisrų kilo atvirosiose teritorijose (2,1 proc.), o 10 – gamybos ir pramonės paskirties pastatuose (1,3 proc.).
Miestuose užgesinti 396 gaisrai (53 proc. visų gaisrų), o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 356 (47 proc.). Ugnis sunaikino 18 pastatų, 18 transporto priemonių, 4 gyvūnus, 7 tonas pašarų, 544 kv. m gyvenamojo ploto, o 908 kv. m šio ploto buvo sugadinta.
Vilnius, vasario 6 d. (BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.